Bóle kości i stawów a osteopatia

Dariusz Kulig Rzeszów

Bóle kości i stawów a osteopatia

Kości i stawy to jedne z najważniejszych struktur tworzących nasz organizm. Dzięki nim możliwe jest stworzenie solidnej konstrukcji i jednocześnie podstawy dla przyczepu mięśni oraz innych tkanek niezbędnych do funkcjonowania. Niestety na skutek różnego rodzaju urazów, schorzeń, wypadków, a także zwyrodnień czy zaniedbań może pojawić się ból stawów kolanowych, czy też ból stawu skokowego i podobne dolegliwości, w których może pomóc osteopatia.

Osteopatia w bólu kości i stawów

Z pomocy osteopatów korzysta coraz więcej osób w różnym wieku. Do terapeutów tej specjalności zgłaszają się osoby cierpiące na wiele różnych dolegliwości, w tym bóle kości i stawów różnego pochodzenia. Osteopata pomoże nie tylko zdiagnozować dany problem, ale zaproponuje też w ramach terapii stosowne działania i techniki, które wspomogą zalecone leczenie ortopedyczne i powrót Pacjenta do pełni zdrowia i sił.

Bóle kości i stawów, którymi zajmuje się osteopata w Rzeszowie, przed rozpoczęciem wszelkich działań i praktyk są szczegółowo omawiane i diagnozowane. Odbywa się to nie tylko na podstawie wyników badań czy dokumentacji posiadanej przez danego Pacjenta, ale przede wszystkim na bazie bardzo szczegółowego wywiadu. Specjalista w zakresie osteopatii zadaje pytania dotyczące nie tylko przyczyn, w wyniku których pojawił się ból stawu skokowego czy ból stawów kolanowych. To uzyskanie ogólnego stanu wiedzy na temat Pacjenta.

Holistyczne podejście do bólów kości i stawów pozwala nieco lepiej przyjrzeć się danemu przypadkowi i dostrzec niejednokrotnie szersze spektrum terapii. To bardzo istotne w przypadku, gdy stosowanie innych form leczenia lub zabiegów czy rehabilitacji nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Jakimi dolegliwościami kostnymi i stawowymi zajmuje się osteopata w Rzeszowie?

Osteopatia to dziedzina, która podchodzi do kwestii zdrowotnych w sposób całościowy. Dlatego problem bólu kości i stawów odejmowany jest niezależnie od obszaru jego występowania. Wśród najczęstszych schorzeń, którymi w swojej praktyce zajmuje się osteopata w Rzeszowie, należą m.in.: kontuzje, przeciążenia, urazy, PCL, ACL, naderwania i zerwania, a także stany zapalne i obrzęki.

Osteopata diagnozuje również takie schorzenia jak szpotawość i koślawość kolan czy kolano skoczka. Jednocześnie specjalista w tej dziedzinie jest w stanie dobrać odpowiednie ćwiczenia i techniki terapeutyczne tak, aby wspomóc działania rehabilitacyjne i możliwie jak najszybciej zażegnać problem związany z bólami stawów i kolan. Schorzenia kości i stawów to bardzo przykre dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie i mogą pokrzyżować plany w najmniej odpowiednim momencie. To również sytuacje zdrowotne, z których diagnozą, leczeniem oraz innymi rodzajami terapii nie należy zwlekać.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Z przyjemnością odpowiemy szczegółowo na wszystkie Państwa pytania dotyczące osteopatii i naszych usług oraz umówimy dogodny termin wizyty w naszej placówce. 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.