Osteopata dziecięcy

Osteopatia jest specjalnością zajmującą się danym organizmem w sposób całościowy. To coraz częściej wybierana forma terapii, którą chwali sobie stale rosnące grono osób. W ramach tej dziedziny wszelkie problemy pomaga rozwiązać także osteopata dziecięcy. W naszym gabinecie można skorzystać z takiej pomocy w dogodnym terminie i komfortowej atmosferze, co jest niezwykle ważne w przypadku przyjmowania nieletnich pacjentów.


Osteopata dziecięcy – czym się zajmuje?

Osteopata dziecięcy w swoich działaniach opiera się na możliwościach organizmu do samoregulacji. W tym celu analizuje dany problem z perspektywy wszystkich układów organizmu, współpracy między nimi, a także odniesienia do codziennego trybu życia, czynników emocjonalnych i innych aspektów, które mogą mieć wpływ na istnienie danego schorzenia. Osteopata dziecięcy stara się doprowadzić do poprawy stanu Pacjenta przy użyciu technik manualnych, dotyku, rozciągania czy pracy tkanek miękkich.

Osteopata dziecięcy stara się przywrócić organizm do prawidłowego funkcjonowania bez stosowania leków i innych zabiegów o charakterze operacyjnym. Niezależnie od schorzenia osteopata stara się spojrzeć na dany problem z szerokiej perspektywy, obejmującej wszystkie układy organizmu oraz czynniki zewnętrzne.


W jakich problemach może pomóc osteopata dziecięcy?

Osteopata dziecięcy to specjalista, który może wspomóc leczenie i rekonwalescencję po różnego rodzaju doznanych urazach oraz niefortunnych upadkach, w których wyniku występują bóle, kontuzje i stany, kiedy niezbędny jest fizjoterapeuta dziecięcy. Rzeszów to miasto, gdzie osteopata dziecięcy wspomaga również leczenie napięciowych bólów głowy, zeza, odczuwanej bolesności szyi, kończyn czy pleców.

Problemy z zatokami, zmniejszoną odpornością czy koncentracją to kolejne przypadłości, których leczenie może wspomóc osteopata dziecięcy. Specjalista ten zajmuje się także różnego rodzaju wadami postawy, koślawością kolan i stóp, ale też coraz powszechniejszym problemem wśród dzieci, jakim jest refluks czy bóle brzucha. Z pomocy osteopaty dziecięcego korzysta też coraz więcej dzieci cierpiących na autyzm.


Osteopata dziecięcy – kiedy udać się na wizytę?

W ramach oferowanych usług osteopata dziecięcy przyjmuje zarówno dzieci, jak i niemowlęta. W szczególności zapraszamy na konsultację w sytuacji, gdy dziecko ma problemy z jedzeniem czy ssaniem, cierpi na kolki, zaparcia, przewlekłe bóle brzucha o różnym podłożu, dokucza mu płaczliwość, rozdrażnienie itp. wahania nastroju. Osteopata dziecięcy to osoba, która może pomóc w sytuacji, gdy dostrzegalna jest asymetria czy zniekształcenie głowy, wzmożone napięcia, czy nierówna praca rąk i nóg.

Osteopata dziecięcy to specjalista, którego warto odwiedzić też w sytuacji, gdy dostrzegalne są problemy ze snem czy nadpobudliwość oraz wiele innych niepokojących dolegliwości. Zapraszamy na konsultację, podczas której danym Pacjentem zajmie się utytułowany i doświadczony osteopata dziecięcy oraz fizjoterapeuta dziecięcy. Rzeszów i nasz gabinet osteopatii OSTEO to gwarancja odbycia konsultacji na najwyższym poziomie.