Problemy trawienne a osteopatia

gabinet osteopatii Rzeszów

Problemy trawienne a osteopatia

Problemy trawienne mogą być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Chociaż w dużej mierze za tego typu dolegliwości odpowiadają choroby układu pokarmowego, coraz częściej winny jest stresujący tryb życia, nieodpowiednia dieta, nietolerancja pokarmowa, a także wiele różnych czynników jednocześnie. Wówczas takie dolegliwości są szczególnie trudne do wyeliminowania. Osteopatia jest jednak dziedziną, która może pomóc w rozwiązaniu tych problemów.

Problemy trawienne – przyczyny dolegliwości

Niestrawność i bóle brzucha bardzo często są spowodowane negatywnymi emocjami wynikającymi ze stresu, złości, ale też niepokoju czy strachu. Niekiedy permanentne trwanie w takiej atmosferze np. na skutek napięcia w pracy przekłada się na nieustanne problemy trawienne. Przyczyny dolegliwości powodują uciążliwe wzdęcia, zaparcia, a także nieprzyjemny refluks, zgagę oraz niebezpieczną chorobę wrzodową.

Często tradycyjne leczenie danego, jednego schorzenia nie powoduje całkowitego rozwiązania problemu lub też są to działania skuteczne jedynie przez określony czas.

Przewlekłe problemy trawienne – objawy

Niewłaściwa dieta, spożywanie posiłków przed snem, nietolerancje, a także brak reagowania na przyczynę problemu i stosowanie wyłącznie środków doraźnych mogą powodować inne dolegliwości. Często wydają się one być niezwiązane z układem trawiennym. To m.in. kłopoty z narządami wewnętrznymi, kręgosłupem, różnego rodzaju napięcia bólowe, a także przykurcze mięśni. Utrudnione może stawać się oddychanie i pojawiają się bóle w klatce piersiowej.

Często ciężko znaleźć skuteczny sposób na problemy trawienne. Objawy w wielu przypadkach są niecharakterystyczne i nie wskazują wyraźnie na źródło problemu. Niekiedy więc pomocne może okazać się działanie manualne na różne obszary ciała, dzięki czemu rozluźnienie wielu różnych połączeń i receptorów umożliwia szersze zadziałanie na dany problem.

Osteopatia a problemy trawienne – czy to pomaga?

Techniki osteopatyczne opierają się na rozluźnianiu i zdejmowaniu napięcia z poszczególnych partii mięśni oraz organów wewnętrznych. Terapia ta odbywa się poprzez wykorzystanie metod manualnych. Działania te dodatkowo wpływają na pobudzenie procesów ukrwienia i tym samym dotlenienia poszczególnych tkanek. Pozwala to wpłynąć na ich stymulację i wydajność.

W przypadku problemów trawiennych znajduje zastosowanie osteopatia wisceralna. Metody tego typu polecane są osobom, których dotyczą takie problemy trawienne jak zespół jelita drażliwego, kłopoty z oddychaniem i niewydolną wątrobą, dolegliwości bólowe odczuwalne po jedzeniu, przewlekłe zaparcia, biegunki i wzdęcia, a także bóle brzucha nieznanego pochodzenia. Osteopatia może też wspomóc walkę z takimi przypadłościami jak silne bóle menstruacyjne, wrzody żołądka, kolki, refluks czy zgaga.

Różnorodne techniki osteopatyczne polecane w problemach trawiennych i innych dolegliwościach oferuje Gabinet Osteopatii OSTEO. To dyplomowany i polecany osteopata w Rzeszowie, który może pomóc rozwiązać Twoje problemy.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.