Osteopata w Rzeszowie – profesjonalna pomoc w bólu szyi i karku

osteopata Rzeszów

Osteopata w Rzeszowie – profesjonalna pomoc w bólu szyi i karku

Szyja i kark to części ciała, które są najbardziej narażone na liczne stany zapalne i przeciążenia. Z takim bólem mogą zmagać się osoby w każdym wieku, prowadzące zarówno siedzący tryb życia, jak i wykonujące pracę fizyczną. Jest to powszechny problem, który najczęściej nie ma tylko jednej przyczyny, dlatego warto skorzystać z porady osteopaty, który do każdego pacjenta podchodzi w sposób indywidualny.

Ból szyi i karku- jakie mogą być jego przyczyny?

Napięcie i ból w kręgach szyjnych najczęściej objawia się wieczorem, kiedy ciało jest obciążone przebywaniem w jednej pozycji siedzącej lub ciągłym nachylaniem głowy. Jedną z najczęstszych przyczyn mogą być stany zwyrodnieniowe kręgosłupa, jednakże przewlekły ból szyi i karku może być spowodowany również nieprawidłową pozycją np. podczas pracy przy komputerze.

Zgarbiona pozycja, zaokrąglone barki czy też nadmierne wysuwanie głowy w przód, mogą powodować przeciążenie mięśni i powstawanie stanów zapalnych. Ból karku i szyi może być również efektem asymetrii w postawie ciała, która powstaje na przykład poprzez noszenie zbyt ciężkiej torebki na jednym ramieniu, a także dźwiganie ciężkich przedmiotów lub noszenie źle dopasowanego plecaka.

Kolejną przyczyną mogą być również zbyt intensywne lub nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia fizyczne. Dodatkowo, oprócz przyczyn wynikających z biologii organizmu, na pojawianie się bólu w kręgach szyjnych wpływ może mieć także nadmierny, przewlekły stres i pozostawanie w stanie ciągłego napięcia nerwowego.

Osteopata Rzeszów- kompleksowa diagnoza i indywidualne podejście

Osteopatia to dziedzina, której głównym założeniem jest skupienie się na samouzdrawiających zdolnościach ludzkiego organizmu. Dlatego też konsultacja opiera się na indywidualnym podejściu do pacjenta oraz szczegółowemu poznaniu zarówno jego historii i dolegliwości, jak i możliwości, które pomogą mu w odzyskaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Osteopata w Rzeszowie jest specjalistą, który w terapii skupia się na pracy nie tylko z ciałem, ale i duchem, co jest niezwykle ważne szczególnie w napięciowych i stresowych bólach szyi i karku. Dzięki zastosowaniu technik manualnych możliwe jest zmniejszenie obciążenia mięśni i pobudzenie mechanizmów naprawczych, które zredukują stany zapalne, uczucie sztywności i przyniosą długotrwałą ulgę w bólu.

Dodatkowo, dzięki całościowemu i indywidualnemu podejściu do pacjenta, osteopata jest w stanie wychwycić stany zapalne i bóle napięciowe nie tylko w obrębie szyi i karku, ale także w innych częściach ciała, które mogą stanowić podstawowe źródło problemu. Często ból w odcinku szyjnym może być wtórnym objawem do stanów zapalnych w całym kręgosłupie lub w obrębie czaszki.

Jeśli zmagasz się z przewlekłym bólem szyi i karku, zapoznaj się z możliwością konsultacji w gabinecie osteopatii i fizjoterapii w Rzeszowie. Specjalista zajmuje się kompleksowym badaniem przyczyn dolegliwości, a także doborem terapii i metod leczenia odpowiednich dla indywidualnej charakterystyki danego problemu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.