Szumy uszne – jak sobie z nimi poradzić dzięki osteopatii?

osteopatia rzeszów

Szumy uszne – jak sobie z nimi poradzić dzięki osteopatii?

Pulsujący szum w uchu to dolegliwość, która może mieć wiele przyczyn i może występować w różnych stopniach nasilenia. Przewlekle pojawiające się nieprzyjemne wrażenie słuchowe, może powodować znaczny dyskomfort i zakłócać codzienne funkcjonowanie. Dlatego, w przypadku takiej dolegliwości, warto skorzystać z metod terapii stosowanej przez osteopatę w Rzeszowie, który specjalizuje się m.in. w kompleksowym badaniu niepożądanych wrażeń słuchowych.

Skąd bierze się pulsujący szum w uchu i jak może się objawiać?

Szumy uszne najczęściej występują w formie odczuwalnego dzwonienia, syczenia, brzęczenia lub szorstkich dźwięków o zróżnicowanym nasileniu. Wrażenia mogą być odczuwane zarówno w postaci lekkiego szmeru, jak i głośnych, drażliwych dźwięków, które mogą stać się nie do zniesienia. Co więcej, pulsujący szum w uchu może bardzo często współwystępować z nasilonym bólem lub zawrotami głowy.

Przyczyną występowania szumów usznych może być zarówno zapalenie ucha, jak i całego nerwu słuchowego, a także zatkanie przewodu usznego. Oprócz samego zmysłu słuchu, przyczyn można upatrywać się również w obrębie mózgu i układu nerwowego, który może wytwarzać mylne wrażenia słuchowe bez realnego bodźca zewnętrznego.

Dodatkowo źródłem powstających szumów w uchu może być także nadmierne napięcie okolicznych mięśni np. karku, szyi i czaszki, a w szczególności dolnej części i mięśni żuchwy. Takie obciążenia mogą wywoływać ucisk na nerwy słuchowe, który będzie skutkował powstawaniem pulsującego szumu w uchu.

Zarówno przyczyny jak i metody leczenia szumów usznych są jeszcze słabo poznane i rzadko stosowane w medycynie tradycyjnej, dlatego jeśli zauważasz u siebie objawy, które powodują znaczny dyskomfort, skorzystaj z profesjonalnej pomocy osteopaty w Rzeszowie, który pomoże w rozpoznaniu zarówno przyczyny problemu jak i dobraniu metod leczenia, które osłabiają pojawiające się wrażenia słuchowe.

Metody leczenia szumów usznych w gabinecie osteopaty

W diagnozie i leczeniu osteopatycznym najważniejsze spojrzenie na problem z wielu perspektyw. Specjalista dokonuje kompleksowego badania, które ma na celu uzyskanie jak najbardziej szczegółowego obrazu dolegliwości pacjenta. Trafne poznanie źródła problemu, pozwala na dobranie odpowiednich metod terapii manualnej, która usprawnia naturalne mechanizmy naprawcze organizmu oraz przyczynia się do zmniejszenia odczuwanych dolegliwości.

Oprócz narządu słuchu osteopata skupia się również na objawach i dysfunkcjach towarzyszących, np. nadmiernym zaciskaniu szczęki i mięśni żuchwy, wyrównywaniu oddechu i sprawdzeniu funkcjonowania innych partii odcinka szyjnego i całego kręgosłupa.

Jeśli odczuwasz duży dyskomfort związany z pojawiającym się pulsującym szumem w uchu lub przewlekłymi stanami drażliwych doznań słuchowych, zapoznaj się z możliwością skorzystania z konsultacji w gabinecie osteopatii w Rzeszowie, gdzie możesz uzyskać profesjonalną pomoc w dolegliwościach narządu słuchu i dysfunkcjach współwystępujących. 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.